Presented by Ian P Fulton in 1972 for competition by members aged over 35 years.

Winners

Year Club Skip Third Second Lead
1972/73 Carmunnock & Rutherglen George Youngson David Duncan Norman Crosthwaite Maureen Jardine
1973/74 Lynn J Keanie Dan Merry George Youngson Alex Glaser
1974/75 Giffnock Ewan McIntyre W D Nelson Stuart Dingwall George Carruthers
1975/76 Glasgow XX Allan Muir G Young Cyril Lombardi T Nicol
1976/77 Pollok Harry Levick M K Dickie Bill Skeoch Gordon Deakin
1977/78 Pollok Harry Levick Bill Skeoch Bob Gardner Gordon Deakin
1978/79 Clarkston George Campbell Bob Smith Ian Hodge Dan Thomson
1979/80 Bank of Scotland Hector McKechnie Peter Payne Richard Jones William Allan
1980/81 Bank of Scotland Hector McKechnie Peter Payne Richard Jones William Allan
1981/82 Scottish Ice Rink Robin Brechin Allan Muir Ian Martin Leslie Robertson
1982/83 Carmunnock & Rutherglen David Horton John Brown Helen Hodgins Paul Rettig
1983/84 Carmunnock & Rutherglen David Horton John Brown Helen Hodgins Paul Rettig
1984/85 Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown John Brown Helen Hodgins Paul Rettig
1985/86 Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown Robin Shand Helen Hodgins John Brown
1986/87 Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown Robin Shand Helen Hodgins John Brown
1987/88 Beechnuts Alan McAulay Graham McWiggan Graham Barnes Bob Marshall
1988/89 Glasgow XX Ian Haxton Allan Muir Bob Smith Ken Orr
1989/90 Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Bobby Cook Robin Richmond Leslie Ingram-Brown
1990/91 Clydesdale Bank David Williamson George Ross Gavin Leitch John Ferguson
1991/92 Beechnuts Graham McWiggan Leslie Robertson A Watson E Craig
1992/93 Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Bobby Cook Christine Stewart Alan Thomson
1993/94 Crossmyloof Bill Coutts Sheena Gordon Pat Orr Tony Atkins
1994/95 Glasgow XX Graham Guthrie Alan Sloan Tommy Cuthbertson Alan Angus
1995/96 Crossmyloof Bill Coutts Pat Orr Sheena Gordon Tony Atkins
1996/97 Giffnock Jack Gow Stuart Bannerman Alistair Kerr John Finlay
1997/98 Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Jack Steven Russell Chambers Jennifer Chambers
1998/99 No Ice
1999/2000 Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Russell Chambers Robin Shand Michelle Simpson
2000/01 Drystanes Robin Turner Norman Cathcart Stuart Ballantyne John Anderson
2001/02 Glasgow Ladies Anne Airey Margaret Gibb Nanette Davidson Brenda Duthie
2002/03 Cathcart Castle Allan Forrest Iain MacLeod Niall Murray-Lyon Alan McWatters
2003/04 Giffnock Angus MacDougall Milne MacKenzie Craig Thomson Robbie Fulton
2004/05 Giffnock Angus MacDougall Milne MacKenzie Stuart Bannerman Alec Marshall
2005/06 Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Robin Shand Gordon Nicholl Norma Steven
2006/07 Braehead Wheelchair Mike McReadie Alieen Neilson Jim Sellar Angie Malone
2007/08 Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Jacqui Crawford Gordon Crawford Gordon Nicholl
2008/09 Cathcart Castle John McGowan Fiona Wyllie David Horne Wendy Highet
2009/10 Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Ronnie Ogilvie Robin Shand Gordon Nicholl
2010/11 Cathcart Castle John McGowan David Horne Fiona Wyllie Niall Murray-Lyon
2011/12 Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Ronnie Ogilvie Dawn Watson Gordon Nicholl
2012/13 Cathcart Castle John McGowan Fiona Wyllie Niall Murray-Lyon David Horne
2013/14 Glasgow XX John Henderson Mike Brown Alan MacDonald Andy Whyte
2014/15 Drystanes John Fingland Scott Martin Steve Harte Colin Keir
2015/16 Glasgow Ladies Elaine Semple Jean McMaster Caroline Clark Gillian Duffy
2016/17 69 Karen Cromar Linda Stevenson Shiela Forgie Ann Harvie
2017/18 Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Ross Barr Dot Moran Gordon Nicholl