This is an account of all those that have won GPCC trophies in the past.

It is to the best of our knowledge accurate but it would be good to hear from anyone that can fill in the blanks or correct any mistakes!

All Winning Rinks and Points Champions

Year Competition Club Skip Third Second Lead
1950/51 Bonspiel Crossmyloof William Young W Lambie A Dunn A Millar
1950/51 Bonspiel Crossmyloof J S Armour R Finlay W Stott J R Scott
1951/52 Bonspiel Forties
1952/53 Bonspiel Clarkston W Young
1952/53 Bonspiel Clarkston W Ford
1953/54 Arthur Frame Crossmyloof W S Armour P D Hood A C Taylor W H F Smith
1953/54 Arthur Frame Crossmyloof Alex Dunn G S Lambie Walter Arnott A R Lester
1953/54 Bonspiel Avondale Heather Watson Yuill
1953/54 Bonspiel Avondale Heather R Hamilton
1954/55 Arthur Frame Avondale Heather R Struthers Guy Ross J Campbell A Lambie
1954/55 Arthur Frame Avondale Heather A Watson Yuill Tom C Yuill W Mair F Lambie
1954/55 Bonspiel New Monkland
1955/56 Arthur Frame Scottish Ice Rink James Gilchrist Jack Lamb J Sommerville Willie McGregor
1955/56 Arthur Frame Scottish Ice Rink W A P Milne David Liddell W S Armour David Blair
1955/56 Bonspiel Avondale Heather Hugh M Neilson Watson Yuill J Campbell A Wilson
1955/56 Bonspiel Avondale Heather R Hamilton Robert Struthers H Mair J Stewart
1956/57 Arthur Frame Crossmyloof W Young William Lambie W S Armour Willie McGregor
1956/57 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen
1957/58 Arthur Frame Scottish Ice Rink W Young William Lambie W S Armour G S Lambie
1957/58 Bonspiel E K & Haremyres H Begg L Hamilton D Steel R Dickie
1957/58 Bonspiel E K & Haremyres A Steel F Lambie W Steel G Walker
1958/59 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Tommy Graham A Macrae W P Stewart A Bell
1958/59 Points Hamilton & Thornyhill Alex F Torrance
1958/59 Points Hamilton & Thornyhill Willie Gordon
1958/59 Bonspiel Avondale Heather
1959/60 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Willie Scott A Macrae A H Goldie J McAulay
1959/60 Points Barrhead Fereneze William S Jamieson
1959/60 Bonspiel Avondale Heather
1960/61 Arthur Frame Glasgow Ladies Connie Miller Margaret Liddell Mrs I Jackson Miss Connell
1960/61 Points Lynn Robin Campbell
1960/61 Bonspiel Crossmyloof W S Armour R Finlay J Henderson F C Sweet
1960/61 Bonspiel Crossmyloof R B Dick Jnr A W Blair R Giddy A McIntyre
1961/62 Arthur Frame Scottish Ice Rink T Russell W M Jackson James Stobo R Whiteford
1961/62 Points Avondale Heather James Hamilton
1961/62 Bonspiel Lynn T Logie Morrison Dan Merry James A Gibson Leslie Forsyth
1961/62 Bonspiel Lynn Robin Campbell James Campbell J Keanie Matt Campbell
1962/63 Arthur Frame Lynn
1962/63 Points Hamilton & Thornyhill Robert Kirkland
1962/63 Bonspiel Crossmyloof
1962/63 Bonspiel E K & Haremyres
1963/64 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Tommy Graham
1963/64 Points Scottish Ice Rink George D Lindsay
1963/64 Bonspiel Avondale Heather
1964/65 Arthur Frame E K & Haremyres James Craig George Gilmour A Bryson W Strang
1964/65 Points Hamilton & Thornyhill Alex F Torrance
1964/65 Bonspiel E K & Haremyres
1965/66 Arthur Frame E K & Haremyres A Bryson P Clemson A Rae Robert Wiseman
1965/66 Points Lynn Leslie Ingram-Brown
1965/66 Bonspiel Crossmyloof
1966/67 Arthur Frame Lynn Robin Campbell James Carswell Leslie Ingram-Brown Alex Glaser
1966/67 Points Neilston J H Carswell
1966/67 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen
1967/68 Arthur Frame Avondale Heather
1967/68 Points Glasgow Ladies Margaret Liddell
1967/68 Bonspiel Glasgow Ladies
1968/69 Arthur Frame Lynn
1968/69 Points Hamilton & Thornyhill George Raeburn
1968/69 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen
1969/70 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Tommy Graham Brian Methven John Hibberd Robin Gemmell
1969/70 Points Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown
1969/70 Bonspiel Lynn
1970/71 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Tommy Graham
1970/71 Points Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown
1970/71 Bonspiel Old Glenalmond
1971/72 Glenalmond Glasgow Schools
1971/72 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC)
1971/72 Points Carmunnock & Rutherglen Brian Methven
1971/72 Bonspiel Glasgow Young Curlers (GYCC)
1972/73 Glenalmond Glasgow Young Curlers (GYCC)
1972/73 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC)
1972/73 Shanter Carmunnock & Rutherglen George Youngson David Duncan Norman Crosthwaite Maureen Jardine
1972/73 Points Carmunnock & Rutherglen David Horton
1972/73 Bonspiel Clarkston
1973/74 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Bob Kelly Leslie Ingram-Brown Ian Coutts Jane Henderson
1973/74 Arthur Frame Scottish Ice Rink George Youngson Graeme Adam Leslie Ingram-Brown Alan Sanderson
1973/74 Shanter Lynn J Keanie Dan Merry George Youngson Alex Glaser
1973/74 Points Carmunnock & Rutherglen Michael Mackey
1973/74 Bonspiel Glasgow Schools
1974/75 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Bob Kelly Leslie Ingram-Brown Ian Coutts Jane Henderson
1974/75 Arthur Frame Scottish Ice Rink George Youngson Graeme Adam Leslie Ingram-Brown Alan Sanderson
1974/75 Shanter Giffnock Ewan McIntyre W D Nelson Stuart Dingwall George Carruthers
1974/75 Points Carmunnock & Rutherglen Jim Stirling
1974/75 Bonspiel Clarkston
1975/76 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Bob Kelly
1975/76 Arthur Frame Scottish Ice Rink George Youngson Graeme Adam Leslie Ingram-Brown Alan Sanderson
1975/76 Shanter Glasgow XX Allan Muir G Young Cyril Lombardi T Nicol
1975/76 Points Not Played
1975/76 Bonspiel Pollok
1976/77 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Ken Horton
1976/77 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC)
1976/77 Shanter Pollok Harry Levick M K Dickie Bill Skeoch Gordon Deakin
1976/77 Points Carmunnock & Rutherglen Bob Kelly
1976/77 Bonspiel Lynn
1977/78 Glenalmond Glasgow Young Curlers (GYCC) Michael Mackey Keith Douglas Robin Shand Alan McGuiness
1977/78 Arthur Frame Glasgow XX Ian Young Robin Brechin Ian Wylie David Duncan
1977/78 Shanter Pollok Harry Levick Bill Skeoch Bob Gardner Gordon Deakin
1977/78 Points Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown
1977/78 Bonspiel Pollok Harry Levick Bob Gardner John Boyle Ian McDermid
1977/78 Bonspiel Pollok Arrol Crerar P Murray I Ritchie D McNaughton
1978/79 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Jim Stirling Alistair Govan John Pearson Ronnie Peat
1978/79 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC) Bob Kelly Robin Copland Stephen Cullen David Ramsay
1978/79 Shanter Clarkston George Campbell Bob Smith Ian Hodge Dan Thomson
1978/79 Points Carmunnock & Rutherglen Stuart Lambie
1978/79 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Kerr Graham Stewart Gilmour Bobby Cook Wilma Cook
1978/79 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Ronnie Peat Alistair Govan Jane Stirling David Howard
1979/80 Glenalmond Clarkston Bob McBeath Roy Paterson James Crighton Duncan MacDougall
1979/80 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC) Bob Kelly David Ramsay Robin Shand Anne Kelly
1979/80 Shanter Bank of Scotland Hector McKechnie Peter Payne Richard Jones William Allan
1979/80 Points Carmunnock & Rutherglen Bob Kelly
1979/80 Bonspiel Old Glenalmond John Cameron David Richmond Alan Dickson Graham Guthrie
1979/80 Bonspiel Old Glenalmond Alan Muir James Morgan Cameron Henderson Alan Angus
1980/81 Glenalmond Glasgow Young Curlers (GYCC) Stuart Gilmour David Frank Bruce Jenkins Fiona Kyd
1980/81 Arthur Frame Clydesdale Bank David Williamson Ronnie Peat George Ross Gavin Leitch
1980/81 Shanter Bank of Scotland Hector McKechnie Peter Payne Richard Jones William Allan
1980/81 Points Carmunnock & Rutherglen Stephen Cullen
1980/81 Bonspiel Glasgow Schools William Hogg Douglas Kerr David Alcorn Gillian Hastings
1980/81 Bonspiel Glasgow Schools Ken Knox Alan Calder Alistair Burns Laurie Cuthbertson
1981/82 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Stephen Cullen Stuart Lambie Robin Shand John Pearson
1981/82 Arthur Frame Glasgow XX David Duncan Robin Brechin Allan Muir Norman Crosthwaite
1981/82 Shanter Scottish Ice Rink Robin Brechin Allan Muir Ian Martin Leslie Robertson
1981/82 Points Adventurers Arthur Kenny
1981/82 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Alistair Cron Alistair Govan John Brown Alison Govan
1981/82 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Maureen Horton Wilma Cook Jane Stirling Fiona Kyd
1982/83 Glenalmond Scottish Ice Rink John Bennie Alan Stephen John Moodie
1982/83 Arthur Frame Glasgow XX David Duncan Robin Brechin Allan Muir Norman Crosthwaite
1982/83 Shanter Carmunnock & Rutherglen David Horton John Brown Helen Hodgins Paul Rettig
1982/83 Points Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown
1982/83 Bonspiel Adventurers Bill Robb Des McInally Bill Paton David Grieve
1982/83 Bonspiel Adventurers Les McLelland Arthur Kenny Don Cruikshank Bob Scott
1983/84 Glenalmond Glasgow XX Harry Levick Leslie Ingram-Brown Malcolm Campbell Ken Orr
1983/84 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC) Graeme Jenkins Iain Forgie John Henderson Brian Daly
1983/84 Shanter Carmunnock & Rutherglen David Horton John Brown Helen Hodgins Paul Rettig
1983/84 Points Clydesdale Bank George Ross
1983/84 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Jim Stirling Stuart Lambie Stewart Gilmour Stuart Naismith
1983/84 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Robin Shand Wilma Cook Alison Cron
1984/85 Glenalmond Glasgow XX Harry Levick Jock Henderson Malcolm Campbell Ken Orr
1984/85 Arthur Frame Phoenix Hugh Stewart Lennox Lindsay Christine Stewart Alan Lyall
1984/85 Shanter Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown John Brown Helen Hodgins Paul Rettig
1984/85 Points Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown
1984/85 Bonspiel Old Glenalmond David Richmond Graham Guthrie Hugh McEachern Sandy Hutchinson
1984/85 Bonspiel Old Glenalmond Peter Kerr Alan Angus Walker Henderson Niall Kilpatrick
1985/86 Glenalmond Scottish Ice Rink Alex Filshie Judy MacKenzie Willie Paterson Bob Paterson
1985/86 Arthur Frame Phoenix Hugh Stewart Lennox Lindsay Christine Stewart Alan Lyall
1985/86 Shanter Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown Robin Shand Helen Hodgins John Brown
1985/86 Points Phoenix Hugh Stewart
1985/86 Bonspiel Pollok Alistair Cockburn Ian Dunsmore Sandy Finlayson Peter Murray
1985/86 Bonspiel Pollok John Boyle Ian McDermid Bob Gardner Morris Vincent
1986/87 Glenalmond Glasgow Ladies Morag Henderson Margaret Cameron Alison McDermid Miranda MacLean
1986/87 Arthur Frame Clarkston Dan Thomson Duncan MacDougall Bill Rutherford Alistair Fairweather
1986/87 Shanter Carmunnock & Rutherglen Leslie Ingram-Brown Robin Shand Helen Hodgins John Brown
1986/87 Points Phoenix Hugh Stewart
1986/87 Bonspiel Royal Bank Ian McPherson Bill Shankland Tom Brooke Sheila Tulloch
1986/87 Bonspiel Royal Bank Jack Gow Sydney Willox Ishbel Gow Audrey Willox
1987/88 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Bruce Jenkins Mark Shannon Douglas Reid Gordon Buchanan
1987/88 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC) Bruce Lindsay David Findlay Willie Shaw Iain McLauchlan
1987/88 Shanter Beechnuts Alan McAulay Graham McWiggan Graham Barnes Bob Marshall
1987/88 Points Phoenix Hugh Stewart
1987/88 Bonspiel Phoenix Lennox Lindsay James McDonnel Elsa Sloan Walter Sloan
1987/88 Bonspiel Phoenix Hugh Stewart Christine Stewart Bert Tait Janette McVicar
1988/89 Glenalmond Phoenix Hugh Stewart Lennox Lindsay John Donaldson Bob Tait
1988/89 Arthur Frame Pollok Cricket Iain Martin Robert Watson James Sim D Petrie
1988/89 Shanter Glasgow XX Ian Haxton Allan Muir Bob Smith Ken Orr
1988/89 Points Clydesdale Bank George Ross
1988/89 Bonspiel Clydesdale Bank George Miller Keith Martin John Ferguson Des MacLucas
1988/89 Bonspiel Clydesdale Bank Harry Aitken George Ross Douglas Brown Sally Brown
1989/90 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Bruce Jenkins Mark Shannon Douglas Reid Gordon Buchanan
1989/90 Arthur Frame Giffnock Graham Young Graham Barnes Alan McAulay Alf Gilchrist
1989/90 Shanter Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Bobby Cook Robin Richmond Leslie Ingram-Brown
1989/90 Points Glasgow Young Curlers (GYCC) Alan McDougall
1989/90 Bonspiel Pollok Bob Gardner Ian McDermid Ian Addison Sandy Campbell
1989/90 Bonspiel Pollok Sandy Finlayson Ewan Cunningham Bert Addison Arrol Crerar
1990/91 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Bruce Jenkins Mark Shannon Gordon Buchanan Alison Cron
1990/91 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC) Crawford Copstick Ronnie Ogilvie Willie Shaw Douglas Fairley
1990/91 Shanter Clydesdale Bank David Williamson George Ross Gavin Leitch John Ferguson
1990/91 Points Glasgow Young Curlers (GYCC) Alan McDougall
1990/91 Bonspiel Minerva Graham Davidson Kenneth Ronald Peter Paterson Heather Paterson
1990/91 Bonspiel Minerva Stuart Horne David Biggart Jane Biggart Lesley Davidson
1991/92 Glenalmond Beechnuts
1991/92 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC) Crawford Copstick Ronnie Ogilvie Willie Shaw Bruce Lindsay
1991/92 Shanter Beechnuts Graham McWiggan Leslie Robertson A Watson E Craig
1991/92 Points Glasgow Ladies Una Taylor
1991/92 Bonspiel Glasgow Ladies
1991/92 Bonspiel Glasgow Ladies
1992/93 Glenalmond Pollok Gordon Deakin Bill Skeoch Ian Addison Bert Addison
1992/93 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC) Crawford Copstick Ronnie Ogilvie Bruce Lindsay Willie Shaw
1992/93 Shanter Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Bobby Cook Christine Stewart Alan Thomson
1992/93 Points Carmunnock & Rutherglen Robin Shand
1992/93 Bonspiel Old Glenalmond Hugh McEachern Alan Angus Mair Bill Shepherd
1992/93 Bonspiel Old Glenalmond A Muirhead Duncan Stewart Nigel Kilpatrick Derek Findlay
1993/94 Glenalmond Glasgow Young Curlers (GYCC) Crawford Copstick Ronnie Ogilvie Bruce Lindsay Willie Shaw
1993/94 Arthur Frame Glasgow Young Curlers (GYCC) Crawford Copstick Ronnie Ogilvie Bruce Lindsay Willie Shaw
1993/94 Shanter Crossmyloof Bill Coutts Sheena Gordon Pat Orr Tony Atkins
1993/94 Points Carmunnock & Rutherglen Christine Stewart
1993/94 Bonspiel Minerva Roddy Angus Kenneth Ronald Jane Horne Lesley Davidson
1993/94 Bonspiel Minerva Stuart Horne Graham Davidson Nicola Angus Alistair Tear
1994/95 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Bruce Jenkins Hugh Stewart Jack Steven Norma Steven
1994/95 Arthur Frame Giffnock Crawford Copstick Ronnie Ogilvie Willie Shaw Ross Pollit
1994/95 Shanter Glasgow XX Graham Guthrie Alan Sloan Tommy Cuthbertson Alan Angus
1994/95 Points Carmunnock & Rutherglen Bruce Jenkins
1994/95 Bonspiel Old Glenalmond Cameron Henderson David Richmond Duncan Stewart Bill Shepherd
1994/95 Bonspiel Old Glenalmond John Cameron Alan Angus Graham Robertson Derek Findlay
1995/96 Glenalmond Crossmyloof Bill Marshall Bill Coutts Ian Cameron Tony Atkins
1995/96 Arthur Frame Bank of Scotland Graham Blair Karen Thompson Iain Fraser Willie McLeish
1995/96 Shanter Crossmyloof Bill Coutts Pat Orr Sheena Gordon Tony Atkins
1995/96 Points Carmunnock & Rutherglen Bruce Jenkins
1995/96 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Bruce Lindsay Bobby Cook Gordon Crawford Alex Bain
1995/96 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Hugh Stewart Jack Steven Christine Stewart Norma Steven
1996/97 Glenalmond Minerva Kenneth Ronald Stephen McClymont Graham Manson Roddy Angus
1996/97 Arthur Frame Giffnock Crawford Copstick Ronnie Ogilvie Willie Shaw Bruce Clarkson
1996/97 Shanter Giffnock Jack Gow Stuart Bannerman Alistair Kerr John Finlay
1996/97 Points Carmunnock & Rutherglen Bruce Jenkins
1996/97 Bonspiel Minerva
1997/98 Glenalmond Beechnuts Stuart Horne Willie Hendry Margaret Brown Liz Hendry
1997/98 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Hugh Stewart Gordon Crawford Gail Martin Michelle Simpson
1997/98 Shanter Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Jack Steven Russell Chambers Jennifer Chambers
1997/98 Points Glasgow XX John Semple
1997/98 Bonspiel Minerva
1998/2004 Points Not Played
1998/99 Glenalmond No Ice
1998/99 Arthur Frame Scottish Power Dan Colville David Baxter Andrew Colville Jim Law
1998/99 Shanter No Ice
1998/99 Bonspiel Minerva
1999/2000 Glenalmond Giffnock Alistair Kerr N Young John Glen Fergus Corbett
1999/2000 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Hugh Stewart Bruce Lindsay Jack Steven Jacqui Crawford
1999/2000 Shanter Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Russell Chambers Robin Shand Michelle Simpson
1999/2000 Bonspiel Crossmyloof
2000/01 Glenalmond Old Glenalmond James Higgins David Primrose Ian Wylie Allan Angus
2000/01 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Hugh Stewart Bruce Lindsay Robin Shand Gordon Crawford
2000/01 Shanter Drystanes Robin Turner Norman Cathcart Stuart Ballantyne John Anderson
2000/01 Bonspiel Crossmyloof
2001/02 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Ken Horton Bruce Jenkins Alan Thomson Michelle Simpson
2001/02 Arthur Frame Glasgow XX John Henderson David Primrose Stephen Laverock Alistair Martin
2001/02 Shanter Glasgow Ladies Anne Airey Margaret Gibb Nanette Davidson Brenda Duthie
2001/02 Bonspiel Glasgow Ladies Margaret Cameron Anne Airey Meta Eccleston Una Taylor
2001/02 Bonspiel Glasgow Ladies Patricia Thomson Lorna Higgins Margaret Withycombe Morven Findlay
2002/03 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Ken Horton Bruce Lindsay Alan Thomson Gordon Nicholl
2002/03 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Hugh Stewart Alistair Govan Tony Sinclair Robin Shand
2002/03 Shanter Cathcart Castle Allan Forrest Iain MacLeod Niall Murray-Lyon Alan McWatters
2002/03 Bonspiel Dumbreck Ladies Miranda MacLean Julie Briggs Sandie Byers Shona Elliott
2002/03 Bonspiel Dumbreck Ladies Elaine Semple Jean McMaster Anne Smillie Mary Anderson
2003/04 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Ken Horton Bruce Lindsay Alan Thomson Gordon Nicholl
2003/04 Arthur Frame Glasgow XX John Henderson David Primrose Stephen Laverock Alistair Martin
2003/04 Shanter Giffnock Angus MacDougall Milne MacKenzie Craig Thomson Robbie Fulton
2003/04 Bonspiel Glasgow Ladies Margaret Gibb Meta Eccleston Sandra Walker Trish Alexander
2004/05 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Ken Horton Bruce Lindsay Alan Thomson Gordon Nicholl
2004/05 Arthur Frame Pollok Gordon Deakin Grant McGregor Ewan Cunningham Sandy Finlayson
2004/05 Shanter Giffnock Angus MacDougall Milne MacKenzie Stuart Bannerman Alec Marshall
2004/05 Points Carmunnock & Rutherglen Robin Shand
2004/05 Bonspiel Glasgow Ladies Anne Airey Margaret Cathcart Valerie Browning Anne Smillie
2005/06 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Ken Horton Tony Sinclair Alan Thomson Gordon Nicholl
2005/06 Arthur Frame Giffnock Milne MacKenzie Fergus Corbett Alec Marshall Ross Pollit
2005/06 Shanter Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Robin Shand Gordon Nicholl Norma Steven
2005/06 Points Carmunnock & Rutherglen Ken Horton
2005/06 Bonspiel Beechnuts Steve Hamilton Delphine How Derek How M Hamilton
2005/06 Bonspiel Beechnuts Graham Barnes Tom Alexander John Glen D Dewar
2006/07 Glenalmond Dumbreck Ladies Elaine Semple Jean McMaster Pat Ross Anne Smillie
2006/07 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Ken Horton Tony Sinclair Alan Thomson Gordon Nicholl
2006/07 Shanter Braehead Wheelchair Mike McReadie Alieen Neilson Jim Sellar Angie Malone
2006/07 Points Carmunnock & Rutherglen Ken Horton
2006/07 Bonspiel Glasgow XX John Henderson Eric Dryburgh Stephen Laverock Alistair Martin
2006/07 Bonspiel Glasgow XX Alan Sloan Norman Walker Ian Taylor David Sillito
2007/08 Glenalmond Cathcart Castle Iain MacLeod Jim Fisher Alan McWatters Anne Gordon
2007/08 Arthur Frame Cathcart Castle Ian MacLeod Niall Murray-Lyon Alan McWatters Anne Gordon
2007/08 Shanter Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Jacqui Crawford Gordon Crawford Gordon Nicholl
2007/08 Points Carmunnock & Rutherglen Ronnie Ogilvie
2007/08 Bonspiel Drystanes Andy Kerr Fraser Munro Jack Pearson Peter Stewart
2007/08 Bonspiel Drystanes Robin Turner Malcolm Gauld Norman Cathcart Douglas Dewar
2008/09 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Gregory Gardner Ross Thompson Richard Gardner Adele Walczack
2008/09 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Ken Horton Tony Sinclair Ross Thompson Gordon Nicholl
2008/09 Shanter Cathcart Castle John McGowan Fiona Wyllie David Horne Wendy Highet
2008/09 Points Carmunnock & Rutherglen Ken Horton
2008/09 Bonspiel Pollok Nigel McMillan Ian Taylor Stuart Orr Douglas Mack
2008/09 Bonspiel Pollok Ian Addison B Mitchell G Anderson R Morris
2009/10 Glenalmond Crossmyloof Jean McMaster Ranald Finlay Tony Atkins David Black
2009/10 Arthur Frame Glasgow XX John Henderson Roger Haxton Stephen Laverock Alistair Martin
2009/10 Shanter Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Ronnie Ogilvie Robin Shand Gordon Nicholl
2009/10 Points Carmunnock & Rutherglen Ronnie Ogilvie
2009/10 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Robin Shand David Wright Gordon Nicholl Joyce Young
2009/10 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Gregory Gardner Alison Mather Richard Gardner Corinne Shand
2010/11 Glenalmond Glasgow XX Grant McGregor Alan Sloan David Sillito Ian Taylor
2010/11 Arthur Frame Giffnock Fergus Corbett Bruce Clarkson Ian MacDonald David Sillito
2010/11 Shanter Cathcart Castle John McGowan David Horne Fiona Wyllie Niall Murray-Lyon
2010/11 Points Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan
2010/11 Bonspiel Braehead Young Curlers Gary Cannell Alasdair Schreiber Laura Yuill Stuart Cannell
2010/11 Bonspiel Braehead Young Curlers Jennifer Paul Andrew Grieve James Whittle Angus Shearer
2011/12 Glenalmond Drystanes Drew Fulton John Fingland Bill Chalmers Jack Pearson
2011/12 Arthur Frame Drystanes John Fingland Mark Lombardi Clarke Perry Robin Turner
2011/12 Shanter Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Ronnie Ogilvie Dawn Watson Gordon Nicholl
2011/12 Points Carmunnock & Rutherglen Ken Horton
2011/12 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Gregory Gardner Dawn Watson Nadia Krestanovich Alison Barr
2011/12 Bonspiel Carmunnock & Rutherglen Tony Sinclair Alan Mitchell Robin Shand
2012/13 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Hugh Stewart Gordon Crawford David Horton Robin Shand
2012/13 Arthur Frame Giffnock Bobby Corbett Steve Hamilton David Sillito Steve Malloy
2012/13 Shanter Cathcart Castle John McGowan Fiona Wyllie Niall Murray-Lyon David Horne
2012/13 Points Drystanes Andy Kerr
2012/13 Bonspiel Cambuslang Lennox Lindsay Valerie Lindsay Sandra Blakeley Bill McIntosh
2012/13 Bonspiel Cambuslang Martin Robertson Hugh Campbell Robert Elliot Stuart Gallagher
2013/14 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Brian Hudson Jack Steven Robin Shand Corinne Shand
2013/14 Arthur Frame Braehead Young Curlers Angus Shearer Ross Wotherspoon Andrew Cromar Seona Crawford
2013/14 Shanter Glasgow XX John Henderson Mike Brown Alan MacDonald Andy Whyte
2013/14 Points Drystanes Alan Lindsay
2013/14 Bonspiel Eaglesham David McRoberts Jim Savage John O'Brien Norman Whitfield
2013/14 Bonspiel Eaglesham Stephen Russell Jim Morrison Senga Hair Catherine Morrison
2014/15 Glenalmond Crossmyloof Gordon Lyon Robin Dale Jean McMaster Carol Lyon
2014/15 Arthur Frame Drystanes John Fingland Graeme Nicolson Mark Lombardi Drew Fulton
2014/15 Shanter Drystanes John Fingland Scott Martin Steve Harte Colin Keir
2014/15 Points Bank of Scotland Ken McCall
2014/15 Bonspiel Braehead Young Curlers Eilidh Crawford Mark Adam Seona Crawford Helen Findlay
2014/15 Bonspiel Braehead Young Curlers Angus Shearer Stuart Cannell Ross Wotherspoon Andrew Cromar
2015/16 Glenalmond Drystanes William Johnston Drew Fulton Craig Thomson Callum Croall
2015/16 Arthur Frame Drystanes John Fingland Drew Fulton Graeme Nicolson Mark Lombardi
2015/16 Shanter Glasgow Ladies Elaine Semple Jean McMaster Caroline Clark Gillian Duffy
2015/16 Points Giffnock Bruce Clarkson
2016/17 Glenalmond Drystanes Drew Fulton Alan Lindsay Ian Munro Colin Semple
2016/17 Arthur Frame Carmunnock & Rutherglen Ken Horton John Sharp Gordon Nicholl Shiela Cowan
2016/17 Shanter 69 Karen Cromar Linda Stevenson Shiela Forgie Ann Harvie
2016/17 Points Braehead Virtual Paul Murray
2016/17 Bonspiel Giffnock Bobby Corbett Ian MacDonald Sandy Halliday Alan Smith
2016/17 Bonspiel Giffnock Fergus Corbett Ron Griffiths Stewart Daye
2017/18 Glenalmond Glasgow XX Ian Dalgleish David Sillito Alan MacDonald Lindsay Dempster
2017/18 Arthur Frame Glasgow XX John Henderson Alan Sloan Stephen Laverock Ian Taylor
2017/18 Shanter Carmunnock & Rutherglen Alistair Govan Ross Barr Dot Moran Gordon Nicholl
2017/18 Points Carmunnock & Rutherglen Ken Horton
2017/18 Bonspiel Glasgow Ladies Ann Harvie Mary Anderson Shiela Forgie Margaret Quin
2017/18 Bonspiel Glasgow Ladies Jean McMaster C Clark Sandie Byers Norma Steven
2018/19 Glenalmond Carmunnock & Rutherglen Brian Hudson Douglas Reid Dot Moran Gordon Nicholl
2018/19 Arthur Frame Glasgow XX John Henderson Stephen Laverock Ian Taylor Iain Smith
2018/19 Shanter Pollok Alistair Cockburn Alan Henderson George Leslie Andy Whyte
2018/19 Points Carmunnock & Rutherglen Ken Horton
2018/19 Bonspiel Glasgow Ladies Valerie Browning Ann Harvie Jean McMaster Margaret Quin
2018/19 Bonspiel Glasgow Ladies Liz Paul Anne Smillie Norma Steven Mary Anderson